محمدرضا دکستر دوشنبه 20 شهریور 1396 03:37 بعد از ظهر نظرات ()

همونطور که میدونید سودجویان زیادی به فروش پکیج های مشخصات کاربران پرداخته اند و حتی ربات های تلگرامی مختلفی برای این کار طراحی شد اما به دلیل مشکلات قانونی با همگی برخورد کردن. 
با این آموزش به دست آوردن اطلاعات مالک خط از اپراتورهای فعال در کشور رو در کوتاه ترین زمان ممکن خواهیم پرداخت .
با ما در ادامه مطلب همراه باشید .


ایرانسلاگر قصد دارید تا مشخصات صاحب سیم کارت ایرانسل خود را بدانید می توانید از نسخه تحت وب مدیریت حساب ایرانسل یا اپلیکیشن کاربردی ایرانسل من استفاده کنید.

استفاده از هر کدام این دو سرویس ها کاری بسیار آسان خواهد بود. برای اپلیکیشن ایرانسل من ابتدا نیاز است آن را بر روی گوشی خود دریافت و نصب نمایید. سپس با وارد کردن شماره موبایل خود و کدی که به آن پیامک می شود وارد پنل مدیریت حساب سیم کارت خود خواهید شد. حال می توانید به راحتی در بخش مشخصات، اطلاعات صاحب خط اعم از نام، شماره تلفن ثابت و آدرس ثبت شده را مشاهده کنید.

در نسخه ی تحت وب نیز کافیست یکبار بر روی دکمه ی ثبت نام کلیک کرده و به ادامه ی مراحل همچون واردسازی شماره موبایل و کد دریافتی بپردازید. بعد از ثبت نام و ورود موفقیت آمیز به پنل مدیریت حساب خود کافیست وارد بخش مشاهده پرونده شده تا کلیه ی اطلاعات ثبت شده از مالک خط همچون نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره تماس منزل، آدرس، ایمیل و… را مشاهده کنید.


همراه اولبرای پیدا کردن مشخصات مالک خط همراه اول خود نیز راه های مختلفی در پیش خواهید داشت. نخستین راه که بسیار ساده و سریع می باشد استفاده از سرویس جیرینگ می باشد. اگر تاکنون خط شما در سرویس جیرینگ همراه اول ثبت نشده باشد در اولین استفاده، مشخصات وی برایتان نمایان خواهد شد. لازم به ذکر است که برای استفاده از سرویس جیرینگ کافیست کد *۱۲۳# را با خط خود شماره گیری کنید.
اما در اپراتور همراه اول نیز می توانید از سرویس های مدیریت حساب برای یافتن مشخصات صاحب خط استفاده نمایید. دسترسی به بخش مدیریت حساب نیز از دو راه اپلیکیشن همراه من یا نسخه تحت وب آن صورت می گیرد. برای ورود به صفحه ی مربوطه به این لینک مراجعه نمایید. سپس کافیست شماره موبایل و کدی که به آن ارسال می شود را وارد نمایید تا پنل کاربری باز شود. در نسخه تحت وب نام و نام خانوادگی صاحب خط در بالای صفحه ظاهر می گردد و برای مشاهده ی مشخصات کامل تر نیاز به دریافت فعال سازی رمز دوم خواهید داشت که از طریق ارسال اس ام اس به ۸۹۶۹ انجام خواهد شد.


رایتلدر اپراتور رایتل کار شما اندکی سخت تر خواهد بود زیرا که به کد ملی صاحب خط نیاز خواهید داشت و در اینصورت تقریباً مسئله ی پیدا کردن مشخصات بی معنی خواهد شد. اما به هر حال برای ثبت نام در سامانه مدیریت حساب، ابتدا شماره تلفن همراه و کد ملی صاحب خط را وارد کنید. اکنون کد بازیابی دریافت شده را نیز وارد کرده و در داخل سامانه به مشاهده ی مشخصات کامل شخص بپردازید.


خط تلفن ثابتمتاسفانه اخیراً پیدا کردن نام یا مشخصات صاحب یک شماره تلفن ثابت پیچیده تر شده است و سیستم الکترونیک مستقیمی برای این کار وجود ندارد. یکی از روش ها که در برخی مواقع عملی خواهد بود ابتدا پیدا کردن کدپستی از روی شماره تلفن (سامانه دریافت کدپستی) و سپس پیدا کردن آدرس و نام صاحب خانه از روی کدپستی است. اما به نظر تماس با مرکز ۱۱۸ و قانع سازی آنها برای دریافت نام صاحب خط کاری بسیار راحت تر خواهد بود. علاوه بر این قادر خواهید بود از دفترچه های منتشر شده توسط مخابرات نیز استفاده کرده و به جستجوی شماره تلفن در داخل آنها بپردازید.

سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکین تلفن سیار

و اما به عنوان یک نکته ی اضافه تر باید بگوییم که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به تازگی از سامانه ای رونمایی کرده است که با استفاده از آن می توانید تمام شماره های ثبت شده به نام خود در هر چهار اپراتور فعال یعنی همراه اول، ایرانسل، رایتل و تالیا را مشاهده کنید. برای استفاده کافیست وارد این لینک شده و سپس مراحل عادی ورود را دنبال کنید. توجه داشته باشید که برای استفاده باید مطمئن شوید که تاکنون حداقل یک سیم کارت و با کد ملی صحیح به نام شما ثبت شده باشد. در صورتیکه شماره ی مشکوکی را در لیست دریافتی از این سامانه مشاهده کردید که متعلق به خود شما نمی باشد سریعاً برای مسدودسازی خط مربوطه اقدام کنید تا از مشخصات شما سوءاستفاده نشود.